Ájurvédská (Indická) masáž

 

 

V Indii má masáž mnohem delší tradici než u nás. Již v době starověku byli masáže důležitou léčebnou procedurou a nedílnou součásti Indického léčitelství zvaném Ájurvéda. Indická masáž se vyvíjela po celá tisíciletí a vznikl mnohem propracovanější systém, než známe zde na západě. Masáž se tak neomezuje pouze uvolnění svalů a zprůchodnění lymfy, ale zasahuji i do hlubších vrstev lidské bytosti. Ovlivňuje energetický tok, uvolňuje bloky a zklidňuje mysl.

 

    Ájurvéda

 

Ájurvéda je nejstarší a podle mnohých nejpropracovanější léčitelský systém na světě. Její vznik se datuje několik tisíciletí př. n. l. do doby vzniku starověkých měst v povodí Indů a Gangy. Traduje se, že již v době, kdy se lidé začali shlukovat do velkých celků, začaly vznikat civilizační choroby, které vyvrcholily v dnešní dobu. Jako odpověď na nepřirozený životní styl byl vznik Ájurvédy. Proto je v dnešní době potřebnější, než kdykoliv před tím. 

Ájurvéda nerozděluje člověka na psychiku a tělo,  ale chápe člověka jako celek. Porucha psychiky se projeví i v těle a naopak. Moc dobře ví, že k vyléčení chorob a nastolení harmonie, je zapotřebí do léčby zahrnout všechny aspekty člověka- mysl, citovou část a tělo.

 Ájurvéda chápe jako příčinu drtivé většiny psychických i fyzických nemoci disharmonii v energetickém systému člověka. Ájurvéda tak neléčí prioritně nemoc, ale léčí přímo onu nerovnováhu. Když zmizí příčina, zmizí i následek, tedy nemoc. To je základní rozdíl mezi ájurvédou a alopatii (západní medicínou). Alopatie se zabývá pouze nemoci, ale nikoliv její příčinou. Řeší nemoc pouze povrchně, ale nikoliv do hloubky. Problém se tak po vyléčení, (spíše potlačení), může projevit jinou formou.

Člověk se skládá ze tří základních energetických principů, neboli dóš. Váta (vzdušný princip), pita (ohnivý princip) a kafa (pevný, zemitý, nemění). Všichni máme od narození dán určitý poměr těchto energii. Když se vlivem nepřirozeného stylu života nějaká z dóš dostane do nerovnováhy, člověk onemocní. Dá se říct že Ájurvéda je tak vlastně řízený návrat ke své přirozenosti.

Ájurvédská masáž je součástí ájurvédské redukční terapie zvané snehana. Její priorita tedy spočívá v detoxikaci organizmu a následné regeneraci. Kromě toxinu zvaných áma se během masáže zbavuje i přebytečných dóš. Masáž se zaměřuje na konkrétní dóšu nebo více dóš, které nejsou v rovnováze. Stav zdraví není nic jiného než vnitřní pocit harmonie a klidu.

 

 

Základní ceník masáží

 

Čas masáži je spíše orientační. Každá z masáží může být v případě potřeby prodloužena až o 20 minut. 

 

Celotělová indická masáž 60 minut…………………………………………………………………..500 Kč

Celotělová indická masáž 90 minut…………………………………………………………………..650 Kč

   Celotělová indická masáž 120 minut…………………………………………………………………..800 Kč

 V případě zájmu si můžete ajurvedskou masáž dopřát i u vás doma. Rád za vámi dojedu kdekoliv v okruhu Uherského Brodu. Jsem ze Starého Hrozenkova a za kilometr si účtuji 5 Kč.

 

 

  •                                                                                                                                                                                                                                         

Tři druhy indické masáže